Best Music

Традиції: Як українські артисти зустрічають новорічні свята?

Новини 08.12.2021
Традиції: Як українські артисти зустрічають новорічні свята?

Різдвяні свята повертають нас у дитинство. Той час, коли ми безтурботно бавилися в снігу, намагалися раніше інших сісти за новорічний стіл або встигнути з’їсти папір з бажанням поки б’ють куранти, все це стало гарними традиціями новорічних свят. Напередодні святкових днів ми вирішили дізнатися, яких традицій дотримуються українські зірки.

TARABAROVA

Новий рік для мене - це сімейне свято.

Вже який рік я зустрічаю свято на сцені, а от першого січня ми зустрічаємось з сім’єю і сідаємо за святковий стіл, але в нас він особливий - рибний, на столі обов`язково повинна бути фарширована щука, а в будинку - велика сосна, яку приносить тато і вона стоїть в нас до весни.

Новорічні свята асоціюються зі спокоєм, теплом і любов’ю!

РОМАН СКОРПІОН

Різдво – це, перш за все, родинне свято. Це почуття радості, сімейного затишку, спокою, стан душевної теплоти. І це єдине свято, коли у мене немає корпоративів і його можна провести з родиною. Традиційно ще з дитинства на Святвечір ми готуємо 12 страв і обов’язково головною стравою є кутя, яку робила моя мама. Коли мами не стало місія господині лягла на сестру, вона знає, що я дуже люблю голубці з картоплею і білими грибами. Ця страва для мене номер 1, тому завжди готує її. А ще ми колядуємо, хоча коли були малими - це було ціле дійство! Після вечері одягались тепло, бігали по сусідах і під вікном колядували. Кожен мав свою територію і там колядував, а нам за це платили по 25 копійок, а 50 копійок давали уже дуже багаті люди. Ой, це так класно аж у дитинство захотів!

Після коляди ми прибігали додому і рахували гроші на які потім купляли тетріс.

Новорічну ніч я завжди зустрічаю на сцені і це дуже круто, особливо, коли усі піднімають бокали і кричать з Новим роком! Новорічні свята переносять мене у казку. Це одне з моїх найулюбленіших періодів року.

NAVKA

Різдво - моє улюблене свято! Ні День народження, ні День закоханих, ні навіть Великдень не розпалюють в мені таке тепло та приємні дитячі спогади. Саме тому у мене є декілька традицій святкування цих свят. Наш різдвяний стіл зазвичай складається з 12 пісних страв. Мабуть, це одна з головних українських традицій святкування Різдва. Колись ми навіть клали під скатертину сіно, бо це давній звичай. Сіно обіцяє, що у новому році в оселі пануватиме достаток.

Окрім традицій святкового столу, у нас є ще одна традиція. Одразу після застілля, ми садимо в машину усіх дітей нашої сім’ї та возимо їх до рідних на колядування! Можливо це й стара та добре знайома всім традиція, але ми дотримуємось її вже багато років. Так чудово бачити, як від слів твоєї дитини інші люди посміхаються та радіють. Нажаль, з переїздом до Києва ми стали рідше втілювати в життя цей задум, але коли приїжджаємо до рідних Чернівців завжди ходимо по гостях!

IVAN NAVI

Як правило, я святкую Новий рік на сцені, а Різдво для мене - сімейне свято. Традиційно всією родиною ми з'їжджаємось у невеличке містечко Жовква, що біля Львова. Започаткували цю традицію три брати, один з яких був мій дідусь. Моя родина дуже співоча, тож завжди колядували, грали на акордеоні. Коли мені виповнилось 12 років, я теж навчився грати на цьому музичному інструменті і з того часу завжди беру акордеон з собою на свята. Це вже теж стало традицією.

YATSUTA

Новий рік – це мій улюблений день у році, адже це справжнє сімейне свято! Я завжди з нетерпінням чекаю 31 грудня, адже я все ще як дитина, в очікуванні дива у новорічну ніч. Звісно у нашої родини є традиції святкування. По – перше, ми завжди збираємося великою сім’єю вдома: дорослі приносять свої «коронні» страви, а дітки тим часом граються та звісно ж ми чекаємо в гості Діда Мороза з подарунками. Також однією з традицій зустрічі Нового Року є запуск салютів. Це завжди заворожує не тільки дітей, а і дорослих. Тому, старший син уже ходить і запитує, коли ми будемо запускати феєрверки. Незважаючи на те, що ми завжди святкуємо Новий рік вдома, ми все одно обираємо собі найкрасивіші вбрання, робимо зачіски, макіяжі, щоб у новому році завжди бути красивими і щасливими. Я все одно вірю, що в ніч з 31 на 1 відбувається диво, і ми всі можемо змінити своє життя у Новому Році.

Таку цінність цього свята передали мені батьки, і я таким чином намагаюся навчити своїх дітей вірити у диво та в силу новорічної ночі. Ялинка, великий сімейний стіл, подарунки, салют і Дід Мороз у гостях - все це своєрідні традиції нашої родини.

VAHA

Мабуть, усіх нас так виховували, що Новий рік – це сімейне свято. Тому для мене велика радість та честь проводити час у сімейному колі. Усі за одним столом, поруч яскрава ялинка, а по телевізору новорічний вогник. Але професія артиста вимагає від тебе жертв, тому останні 6-7 років я зустрічав Новий рік на корпоративах.

У нас, як у грузин, є одна з головних традицій – приготування козинаків. Це традиційна грузинська солодка страва, що готується з домашнього меду та горіхів, а ще на столі обов’язково повинно бути домашнє грузинське вино. Ми дуже полюбляємо застілля, бо у нас є певна черговість тостів. Перший тост завжди говорить старший у родині – мій тато. А ще наші застілля завжди закінчуються піснями, бо ми дуже любимо співати.

У нас в Грузії є одна чудесна традиція! Є таке поняття , як меквле – людина, яка заходить у дім перша після початку Нового року (00:00). Якщо до тебе в гості зайде людина, позитивно налаштована до твоєї родини, то рік буде добрим. А якщо погана людина, то відповідно може бути і поганий рік. Дуже важливо, що гість приходив в будинок з якимось смаколиком, щоб рік був солодким.

Повідомлення

Пошук по сайту