Best Music

Шлях до створення шедевра

Новини 04.07.2022
Шлях до створення шедевра

Неможливо уявити вдалий фільм, рекламний ролик або самостійно знятий ролик для Instagram без музичного супроводу 🎵

Справді, кожен автор годинами, а то й днями, може ретельно підбирати під відеоконтент ідеальний трек.

І ось, трек обраний, автор задоволений, АЛЕ! з правової точки зору цього недостатньо.

Як ви пам'ятаєте, права на музичну композицію включають авторські права на слова/музику і суміжні права на запис виконання (фонограму).

Як правило, авторські права належать авторам слів/музики чи видавцям, а суміжні права – студіям звукозапису. Майте на увазі, що права на один трек можуть належати десяткам людей одночасно 😰

Тому, давайте розберемо кілька моментів, які стосуються очищення прав на музику, щоб ви не потрапили в пастку, ризикуючи своїм іміджем та репутацією.

Почнемо з того, що таке очищення прав на музику 🎤

Під очищенням прав на музику мається на увазі одержання всіх необхідних дозволів (ліцензій) від правовласників на використання їх композицій у своєму творі.

При цьому, незалежно від того, скільки часу ви використовуєте аудіодоріжку, ліцензію доведеться отримати 🤷🏼‍♂‍ На жаль, переконання, що перші 10 секунд пісні можна використовувати у фільмі безкоштовно – міф.

Які ж ліцензії вам потрібні? 🤨

Для того, щоб використовувати чужу музику у своєму фільмі або будь-якому іншому відео, вам потрібна лише одна ліцензія:
ліцензія на синхронізацію (авторські права та суміжні права).

До того ж, якби ви хотіли, щоб у фільмі звучала чужа пісня у виконанні вашого актора, то отримувати ліцензію на використання фонограми не потрібно, достатньо ліцензії на використання твору 😌

️Важливо розуміти, що отримуючи ліцензію, ви не купуєте права, а отримуєте можливість ними користуватися, причому на умовах, чітко визначених у ліцензії.

Це означає, що акція одноразова, і ви не зможете використовувати трек у своїх наступних відео.

Процес довгий, тому не відкладайте на завтра те, що можете зробити сьогодні.

Переговори можуть бути тривалими, тому знайшовши потрібний трек, відразу ж займайтеся пошуком правовласників. Знайти правовласників – завдання нелегке.

Якщо до вашого бюджету не вписуються послуги спеціаліста з очищення прав на музику, рекомендуємо звернутися за допомогою до організацій колективного управління (ОКУ). Додатково можна написати іноземним джерелам: Російське авторське співтовариство (РАО), Американське товариство композиторів, авторів та видавців (ASCAP), Товариство із захисту авторських прав європейських музичних авторів та композиторів (SESAC).

Тут ви можете зіткнутися ще з однією проблемою.

❗️Будьте готові до того, що просто так музику вам ніхто не дасть, навіть за чималі гроші. Вас попросять надати докладну інформацію про фільм, сцену, в якій звучатиме запитувана музика, хронометраж, інформацію про знімальну групу, бюджет фільму, територію використання та інше.

Тому будьте наполегливими і зберіть всю необхідну інформацію про ваш фільм/відео.

Як висновок, для того, щоб музика не стала перешкодою в процесі народження кіношедевра, приділіть питанню очищення прав належну увагу, скористайтеся допомогою фахівців та зі спокійною душею насолоджуйтесь результатами своєї праці. 👏🏻

Повідомлення

Пошук по сайту