Best Music

ПСЕВДОНІМ ТА ВСЕ-ВСЕ-ВСЕ. Як захистити своє друге ім’я?

Новини 04.07.2022
ПСЕВДОНІМ ТА ВСЕ-ВСЕ-ВСЕ. Як захистити своє друге ім’я?

Думаємо багато з вас чули про хвилю конфліктів, що захлиснули лейбл Black Star.

Спочатку Кристина Сі (Kristina Si) з'ясовувала стосунки з Black Star з приводу її псевдоніма, потім Єгор Крід (Егор Крид), а тепер ось ще й L'ONE (Леван Горозія).

Усі ці суперечки стосувалися імен артистів. До речі, серед українських виконавців теж є ті, хто неодноразово судився і відстоював свої права на ім'я. Тому, людям, а особливо виконавцям необхідно знати, як в нашій країні регулюється дане питання.

Право на псевдонім захищається законодавством.

Що стосується псевдоніма, то ч.2 ст. 28 Цивільного кодексу України передбачає:

 «При здійсненні окремих цивільних прав фізична особа відповідно до закону може використовувати псевдонім (вигадане ім’я) або діяти без зазначення імені»

Псевдонім є особистим немайновим правом, а тому - невід'ємним від особи-учасника. Однак, сам псевдонім, окремо від творів автора зареєструвати як об'єкт авторського права неможливо.

Тому, незважаючи на норму про «право на псевдонім», для того, щоб його захистити, необхідно знати деякі нюанси. Тож почнемо!

Серед представників шоу - бізнесу, найпопулярнішим і правильним способом захисту псевдоніма є його реєстрація як торгової марки. Так, зареєстрували свій псевдонім в якості торгової марки такі українські представники як Ані Лорак, Тіна Кароль, Аліса Тарабарова, Світлана Тарабарова, Дядя Жора, Лама та ряд інших.

But, торгові марки реєструються відповідно до Міжнародного класифікатора, тобто потрібно правильно вибрати клас, в якому буде логічно реєструвати псевдонім.

Всі товари і послуги, які тільки можуть бути, розподілені на 45 классів. Будь-яка ТМ реєструється із зазначенним номером класу і списком товарів і послуг, для яких вона буде використовуватися. До початку процедури вам потрібно буде вибрати один або кілька класів, в якому буде реєструватися ваш псевдонім. Тут не складно, не переживайте.

Зазвичай, для музикантів, співаків, сценаристів, перекладачів, літераторів рекомендується реєструвати псевдонім в класі 41, де є такі послуги, як

-           "планування і проведення концертів, нічні клуби, планування вечірок [розваги], послуги диск-жокеїв, послуги дискотек, створення видовищ, створення музичних творів, послуги сценаристів, послуги перекладачів, видавництво книг, публікації електронних книг і журналів в комп'ютерних мережах, публікації текстів, крім рекламних та інші»

Після того, як ви визначитесь з класом реєстрації, переконайтеся, що така торгова марка (або дуже на неї схожа), ще не зареєстрована в цьому ж класі. Цей момент дуже важливий, оскільки, якщо ви подасте на реєстрацію свій псевдонім як торгову марку, а потім раптом в ході експертизи з'ясується, що вже є така ж (або дуже схожа) торгова марка, то вам відмовлять в реєстрації, а збори, які ви заплатили, до вас не повернуться.

Така перевірка торговельної марки називається попереднім пошуком на схожість. Пошук, звичайно, не обов'язковий, але, повірьте, краще його провести, ніж дізнатися через кілька місяців, що ваш псевдонім не може бути зареєстрований як ТМ.

Пошук проведено, ви бачите, що ніяких подібних вашому псевдоніму торгових марок немає (Фух). Тепер можна подавати заявку на реєстрацію. Заявка подається в Український інститут інтелектуальної власності, який і буде надалі:

✍🏻проводити за Вашою заявкою експертизу;

✍🏻вносити відомості про ваш псевдонім в державний реєстр;

✍🏻видавати вам реєстраційне свідоцтво.

Протягом двох місяців після подачі заявки потрібно сплатити збір, розмір якого залежить від кількості класів, які ви вказали.

Переваги:

Основною перевагою реєстрації псевдоніма в якості торгової марки є те, що наразі в Україні це єдиний найнадійніший механізм захисту себе.

Псевдонім буде зафіксований в свідоцтві державного зразка.

Свідоцтво можна відновити у разі втрати або зробити виписку з державного реєстру.

Ви можете забороняти іншим особам використовувати свій псевдонім (торгову марку) щодо товарів і послуг, зазначених у свідоцтві.

Недоліки:

Реєстрація псевдоніма як торгової марки обійдеться недешево, тим більше, якщо звертатися за допомогою до патентного довіреного.

Стандартна процедура реєстрації триває досить довго (близько 2х років), а прискорення цієї процедури вимагає істотних доплат.

Свідоцтво на торговельну марку діє 10 років, а потім потрібно платити збір за його продовження.

Свідоцтво на торговельну марку діє тільки в тій країні, в якій воно видано. Тобто свідоцтво України не буде діяти в Канаді чи Франції, а свідоцтво Франції - недійсне в Україні.

Захищайте свою творчість! В сучасних умовах інформаційного суспільства - це дуже важливо! Не будьте, як колишні артисти Black Star

Ще більше статей за юридичною темою шукайте на сайті по тегу "BM & LAW"

Повідомлення

Пошук по сайту