Як захистити авторські права в Інтернеті, не звертаючись до суду?

Як ви вважаєте, чи достатньо у вас знань, щоб захистити авторські права в Інтернеті? 🤗 Якщо не вистачає, то не переймайтеся з цього приводу, адже ця стаття спеціально для вас 👇🏼
Почнемо з того, що якщо авторські права порушені в Інтернеті, автор твору може захистити їх в досудовому порядку, або подати позов безпосередньо до суду 👩🏻⚖️ Тому сьогодні ми хочемо розповісти саме про досудове рішення суперечки. Як же це зробити?Починаючи з березня 2017 року, в Україні діє спеціальний порядок припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет (дивіться 👉🏼ст. 52-1 Закону України «Про авторське право і суміжні права») 📄
Зазначений Порядок є досудовим і поширюється на:
💡аудіовізуальні твори;
💡музичні твори;
💡комп’ютерні програми;
💡відеограми;
💡фонограми;
💡передачі (програми) організацій мовлення.
❗️При порушення будь-якою особою авторського права за допомогою Інтернету, особа, права якої порушено, має право звернутися до власника сайту або веб-сторінки, на якій розміщена або використана відповідна інформація, із заявою про ідентифікацію порушення.
Для того, щоб захист авторського права був можливим, в Україні на власників веб-сайтів та веб-сторінок поклали ряд обов’язків, у тому числі з оприлюднення інформації про свої особисті дані, а саме:
✔️повне ім’я або найменування власника сайту і постачальника послуг хостингу;
✔️повна адреса місця проживання або місцезнаходження власника сайту і постачальника послуг хостингу;
✔️контактна інформацію власника сайту і постачальника послуг хостингу, у тому числі адреса електронної пошти, номер телефону, за якими з ними можливо оперативно зв’язатися.
Як подати заяву про припинення порушення авторського права в Інтернеті? 🧐
Заява про припинення порушення подається в порядку, передбаченому статтею 52-1 Закону України «Про авторське право і суміжні права». Заявник, чиї інтереси представляє адвокат, повинен направити заяву про припинення порушення авторського права власнику сайту з одночасним направленням його копії постачальника послуг хостингу відповідного сайту.
Заява повинна містити:
❗️інформація про заявника, необхідна для його ідентифікації: (ім’я або найменування, місце проживання або місцезнаходження, адреса електронної пошти або поштову адресу, а для юридичних осіб – ідентифікаційні дані про реєстрацію юридичної особи в країні місцезнаходження, зокрема в державному реєстрі);
❗️вид і назва об’єкта авторського права і (або) суміжних прав, про порушення права на який (які) говориться в заяві;
❗️мотивоване твердження про наявність у заявника майнових прав інтелектуальної власності на об'єкт авторського права і (або) суміжних прав, зазначених у заяві;
❗️посилання на електронну (цифрову) інформацію, розміщену або іншим чином використану на сайті;
❗️забезпечення неможливістю доступу до електронної (цифрової) інформації на сайті;
❗️наявність інформації про постачальника послуг хостингу, який надає послуги або ресурси для розміщення відповідного веб-сайту;
❗️підтвердження заявника, що наведена у заяві інформація є достовірною;
❗️копія документа, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги заявникові.
Розгляд заяви.
Власник сайту повинен невідкладно, з моменту отримання заяви про припинення порушення авторських прав, виключити доступ до електронної інформації, щодо якої подано заяву. До того ж, власник зобов'язаний надати заявнику і постачальника послуг хостингу інформацію про вжиті заходи.
Власник веб-сайту, веб-сторінки не несе відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав, вчинених з використанням Інтернету, якщо він вчасно унеможливив доступ до електронної інформації, щодо якої подано заяву, і надав заявнику та постачальника послуг хостингу інформацію про вжиті заходи.
АЛЕ! У деяких випадках власники веб-сайтів можуть відмовити вам у задоволенні заяви про припинення порушення авторського права:
👍🏻особа, до якої заявник звернувся із заявою про припинення порушення авторського права, має право на використання зазначеної в заяві електронної інформації.
👍🏻особа, якому направлено заяву про припинення порушення, не є власником сайту, зазначеного в цій заяві
👍🏻заява про припинення порушення оформлена з порушенням вимог, зазначених у законі.
У разі відмови в задоволенні заяви на підставах, передбачених пунктами «а» і «в», власник сайту надсилає повідомлення про відмову заявнику, а також постачальника послуг хостингу.