Best Music

Грошові питання і стрімінг-платформи. Spotify або Apple Music?

Новини 04.07.2022
Грошові питання і стрімінг-платформи. Spotify або Apple Music?

Нині величезна кількість стрімінг-сервісів допомагають музикантам заробляти money 💰 за свою творчість. Але чи так багато, як нам здається? Давайте сьогодні розберемося. За основу візьмемо два найпопулярніші на сьогоднішній день сервіси: Spotify та Apple Music 🎵

SPOTIFY. Нещодавно Spotify розповів, як працюють виплати музикантам та про фактори, від яких вони залежать.

Spotify не платить гроші музикантам безпосередньо - він платить власникам прав на музику, якими найчастіше є лейбли та дистриб'ютори. А музиканти обирають правовласників, підписуючи контракт.

У середньому сервіс Spotify платить до 66% свого заробітку від прослуховувань правовласникам, а також платформа поділяє музикантів на категорії в залежності від кількості щомісячних слухачів. Ця інформація допомагає музикантам оцінити своє місце у екосистемі сервісу 🔝

Отже, існує 5 основних категорій виконавців:
✔️ DIY-артисты.  Це незалежні артисти, які мають більш ніж 1000 прослуховувань за рік. Загалом платформа налічує близько 286 тисяч таких музикантів. За 2020 рік такі виконавці заробили в середньому 💰 4100 доларів.
✔️ «Спеціалісти». Це музиканти, які створюють так звану нішеву музику, з якої 90% - дитяча, релігійна, класична, святкова музика та саундтреки. Spotify налічує 4300 «фахівців» - у середньому вони заробляють 💰 37 000 доларів на рік і мають ≈ 214 000 слухачів на рік.
✔️ «Спадкоємці». Мова про музикантів, які мають понад 500 тис. слухачів та випускали пісні протягом останніх 5 років. 80% виплат вони одержують саме від них. А в середньому такі музиканти отримують близько 💰 407 тисяч доларів на рік.
✔️ «Визнані». Музиканти, які потрапляють до списку 50 тисяч найпопулярніших виконавців платформи 3 роки поспіль. У середньому вони мають 608 тис. слухачів на місяць і заробляють 💰 98 тис. доларів на рік.
 ✔️ "Ведучі чартів". Топ-500 найпопулярніших виконавців Spotify - вони мають понад 17 млн. прослуховувань на місяць. У середньому заробляють 💰 3,7 млн. доларів на прослуховуваннях за рік.

Також існують категорії музикантів, заробіток яких залежить від абстрактніших категорій: «Сонграйтери та продюсери» та «Двигуни ринку».

☑️ До речі, зараз Spotify створив сервіс Loud & Clear, який якраз і розповідає про фінансову частину стрімінгової платформи.

Loud & Clear став відповіддю Spotify на критику через фінансові відносини між виконавцями та платформою. У березні по всьому світу відбулися акції протесту під назвою JusticeAtSpotify.

APPLE 🍏 MUSIC. Щодо Apple Music, то ситуація схожа. The Trichordist опублікував докладну таблицю із середніми виплатами різних стрімінг-платформ.

Як бачимо, що Spotify, що Apple платять музикантам дуже мало. Низькі виплати пов'язані з малою кількістю платних підписників та низькою маржинальністю стрімінг-сервісів в умовах високої конкурентної боротьби. Музичні стрімінг-сервіси здебільшого збиткові.

Наприклад, Spotify втрачає гроші 💴 пропорційно зростанню кількості передплатників через зростання витрат на маркетинг, дослідження, адміністративні витрати та виплати роялті правовласникам.

🍏 Однак, якщо ви готові пожертвувати, то Apple може непогано заплатити, адже їм потрібен ексклюзив!

Згідно з інформацією від The ​​Los Angeles Times, останнім часом керівництво Apple наполегливо вимагає від звукозаписних компаній більше ексклюзивних альбомів, пропонуючи натомість особливі умови співпраці. На що готові піти в Apple заради права отримання першого прибутку від релізів, джерело не уточнює.

Ми вже неодноразово були свідками ситуацій, коли протягом тижня після виходу нового альбому якогось музиканта цей реліз був доступний ексклюзивно в Apple Music без можливості його прослуховування в інших сервісах.

Зрозуміло, що артисти наважуються на такий крок не з одного свого кохання до Apple і отримують щось натомість. І ось днями з'ясувалося, що саме вони отримують

Реп-виконавець Chance the Rapper нещодавно відверто розповів у Твіттері про свій новий альбом Coloring Book, який вийшов у травні минулого року. У перший тиждень він був доступний тільки в Apple Music, але це не завадило йому потрапити до найкращої десятки журналу Billboard на підставі кількості прослуховувань.

👿 Деякі шанувальники розкритикували рішення репера про те, щоб надати передплатникам музичного сервісу Apple ексклюзивну можливість слухати альбом.

Але можна і потерпіти, адже в одному зі своїх твітів музикант зізнався, що за це Apple заплатила йому 💰 500 000 доларів.

Чи є дана сума однаковою для всіх артистів і хто брав участь у подібних акціях, ми навряд чи дізнаємося, якщо тільки хтось із колективу Chance the Rapper не проговориться в Твіттері 😁 Також досі залишається незрозумілим питання, яка частка з виручки від стримінгу в Apple Music дістається безпосередньо музиканту 🤷🏼‍♀‍

Як ми бачимо, сервіси намагаються залучити до себе користувачів як тільки можна, адже конкуренти не забаряться.

Наприклад, незважаючи на те, що багато в чому саме завдяки App Store Spotify набув світової популярності, в якийсь момент керівництво музичного сервісу визнало, що Apple, навпаки, заважає його розвитку. Тому ще в 2019 році шведи взяли та подали на Apple скаргу до Європейської комісії, мотивувавши її несправедливим ставленням до застосунку Spotify та спробою скрізь і всюди просувати Apple Music.

У Spotify вважали, що Apple не дозволяє їх музичному сервісу розвиватися належним чином. Крім того, що Spotify завжди з'являвся в пошуку App Store нижче, ніж Apple Music, Apple ставила його в менш вигідне становище комісійним збором у розмірі 30%. Адже через нього шведський сервіс не міг встановити нижчу ціну на свої послуги, на відміну від Apple, яка не позбавляла Apple Music частини прибутку, а тому була у виграшному становищі.

Загалом, поки платформи сперечаються, у музикантів є чудова можливість проаналізувати свої доходи та вибрати найбільш вигідний для них варіант 😏

Повідомлення

Пошук по сайту