Best Music

4 роки? Нічого! Ми ще почекаємо!

Новини 16.08.2022
4 роки? Нічого! Ми ще почекаємо!

А ви знаєте, де на даний момент розглядаються справи про порушення в області авторського права?
Відповідь: в судах загальної юрисдикції.

А де повинні?

Відповідь: в обіцяному Вищим спеціалізованому суді по інтелектуальній власності, створення якого ведеться ще з 2016 року.

Напевно, нелегко сьогодні доводиться судді, який 10 хвилин тому розглядав справу по банкрутству або суперечку про цінні папери, і береться за неймовірно складну конкурентну суперечку, припустимо, про неправомірне використання чужої інтелектуальної власності.

Як показує світовий досвід, ефективне конкурентне правозастосування можливо тільки при наявності відповідного спеціалізованого суду. Багато фахівців стверджують, що якщо передавати такі суперечки в місцеві суди, вони не будуть розглядатися належним чином, оскільки більшість суддів не мають потрібної компетенції.

Виходить, що склад спеціалізованого суду повинен бути з спеціально підготовлених суддів-професіоналів у своїй справі.

До того ж, роками фахівці обговорюють проблему розпорошенності справ по об'єктах інтелектуальної власності в різних судах. Сьогодні вони розглядаються судами різних юрисдикцій, що призводить до різного застосування одних і тих самих норм законодавства. А це, в свою чергу, породжує різну судову практику, і часто, абсолютно протилежну.

Ще однією проблемою є велика завантаженість судів. Хоча в судах різних юрисдикцій була введена спеціалізація суддів стосовно справ інтелектуальної власності, ці судді, як і раніше, перевантажені розглядом інших справ і не мають можливості глибоко вникати в досить специфічні питання. Це призводить до затяжного розгляду справ - від 2 до 5 років.

За кордоном такі спеціалізовані суди успішно функціонують. Наприклад, в Німеччині, Австрії, Швейцарії та Великобританії. Це успішно вплинуло на якість і терміни розгляду справ такої категорії. Для порівняння з Україною, терміни розгляду справ патентними судами іноземних держав складають в середньому рік. Різниця є, правда?

Питань багато, але нам залишається тільки чекати. Дуже цікаво, як себе покаже новостворений суд, чи не так?

 

Повідомлення

Пошук по сайту